Biomasa

Podczas procesów produkcji w naszym zakładzie powstają produkty uboczne, które mają bardzo dużo różnorodnych zastosowań zarówno w przemyśle jak i w gospodarstwach domowych. Produkty te są w 100% naturalne i pochodzą tylko i wyłącznie z drewna nie zanieczyszczonego substancjami szkodliwymi (np. farbami czy też lakierami). Przez co mogą być wykorzystywane jako źródło energii potrzebnej człowiekowi. W naszej ofercie znajdą Państwo biomasę w postaci: trociny, zrębki oraz kory.

Zrębka

Zrębka

Oferowanym przez nas produktem ubocznym przecierania drewna jest również zrębka, która powstaje w wyniku rozdrabniania drewna za pomocą maszyn zrębkujących. Jest to rozdrobnione drewno o wymiarach oscylujących od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów. Zrębka posiada bardzo dobre właściwości cieplne i jako naturalne paliwo może służyć do wytwarzania energii cieplnej w elektrowniach lub jako opał w kotłach na biomasę. Zrębka stanowi również surowiec do produkcji płyt wiórowych, pilśniowych, i celulozy.

Trocina

Trocina

Jest to naturalny produkt uboczny powstały podczas obróbki drewna. Trociny wykorzystywane są jako opał lub materiał nadający się do dalszej obróbki w przemyśle. Ich właściwości pozwalają na dalszą produkcję peletu, brykietu, wsporników paletowych, płyt pilśniowych itp.