O nas

Firma Drewpol Sp. z o.o. Sp. k. rozpoczęła działalność w 1995 roku przy domu rodzinnym. W roku 1998 przeniesiono całą działalność firmy na wynajęty zakład do Bystrej Podhalańskiej. Produkcja elementów z drewna była realizowana na jednej hali produkcyjnej na prostych urządzeniach produkcyjnych. W początkowych etapach istnienia firma działała głównie na rynku lokalnym a cała działalność była prowadzona na niewielkich terenach przemysłowych. W tym początkowym okresie istnienia przedsiębiorstwa skupiło się ono na produkcji elementów z drewna oraz sprzedaży biomasy powstałej jako produkt uboczny w trakcie obróbki drewna.

Rok 2005 był w historii przedsiębiorstwa przełomowy, gdyż zainwestowano wtedy w zakup terenów przemysłowych w Jordanowie, gdzie w roku 2007 rozpoczęto budowę hal produkcyjnych. W roku 2009 ukończono budowę i przeniesiono siedzibę firmy z Bystrej Podhalańskiej do Jordanowa. Zakupione tereny zostały odpowiednio zagospodarowane i rozpoczęto tutaj produkcję elementów do palet oraz palet jednorazowych na specjalistycznych liniach produkcyjnych. W roku 2011 spółka zakupiła kolejne tereny pod rozwój prowadzonej działalności, na których wybudowała dwie hale produkcyjne. Na jednej produkowano elementy do palet natomiast na drugiej rozpoczęto produkcję licencjonowanych palet EPAL. W roku 2014 zainwestowano w dwie nowoczesne linie do przecierania drewna, które umożliwiły szybką i elastyczną produkcję większej ilości elementów do palet o różnych rozmiarach.

W roku 2018 firma przeprowadziła szereg inwestycji usprawniających produkcję zarówno od strony zaopatrzenia, przygotowania surowca jak i samej produkcji. Natomiast w roku 2019 zbudowano nową halę produkcyjną i wyposażono ją w kolejną linię do zbijania palet EPAL zwiększając tym samym moce produkcyjne o 100% w stosunku do dotychczasowego poziomu. 

W tym samym roku wybudowano również suszarnię zwiększają liczbę posiadanych komór pozwalających na suszenie drewna do czterech oraz wybudowano wiaty do magazynowania wyrobów.

Wieloletnie doświadczenie oraz posiadany park maszynowy pozwalają na produkcję wyrobów najwyższej jakości, które są źródłem zadowolenia klientów. Obecnie firma realizuje kolejną strategię inwestycyjną, która pozwoli na znaczne zwiększenie oferty oraz jeszcze bardziej wpłynie na atrakcyjność naszego przedsiębiorstwa jako potencjalnego partnera biznesowego.

Nasza spółka stawia na dynamiczny rozwój potencjału produkcyjnego oraz automatyzację produkcji zarówno palet jak i ich elementów. Bardzo ważnym aspektem w codziennej działalności firmy jest dążenie do zadowolenia klienta zarówno poprzez zapewnienie doskonałego produktu jak i szybką i dostosowaną do potrzeb klienta produkcję. Firma posiada certyfikaty potwierdzające jakość oraz wiarygodność produkowanych wyrobów, są to certyfikaty takie jak: FSC, PEFC oraz licencje pozwalające na produkcję palet Epal

Przedsiębiorstwo pierwotnie działało na rynku polskim jednak z czasem skutecznie wyspecjalizowało się w eksporcie i wprowadziło swoje produkty na zagraniczne rynki zdobywając kontrahentów z wielu państw Europy. Obecnie firma działa na takich rynkach jak: Włoski, Niemiecki, Austriacki, Węgierski, Estoński, Słowacki, Czeski, Brytyjski i planuje ciągle rozszerzać swoją sprzedaż na wszystkie możliwe rynki międzynarodowe. Dużym atutem firmy Drewpol jest to, że współpracuje ono z licznymi producentami z wielu różnych branż i jest w stanie dostosować swoje wyroby pod ich oczekiwania.

Etapy procesu produkcji

Nasze przedsiębiorstwo posiada obecnie rozbudowany park maszynowy zdolny do elastycznej i szybkiej produkcji elementów do palet oraz palet. Jesteśmy w stanie wyprodukować niemal każdy wymiar desek i kantówek wedle zamówień klienta. Posiadamy licencję na produkcję palet EPAL oraz certyfikat IPPC, który potwierdza, że warunki techniczno-organizacyjne w naszej firmie zapewniają produkcję palet w sposób zgodny z wymaganiami fitosanitarnymi Unii Europejskiej. Produkcja naszych palet przebiega na dwóch liniach technologicznych do produkcji palet EPAL oraz na dwóch liniach, które umożliwiają nam produkcję palet jednorazowych oraz nietypowych wedle specyfikacji klienta.

Historia firmy