Drewpol - Suwaj - witamy na stronie producenta palet

Producent palet Drepol - Suwaj: palety EURO, palety EPAL - europalety drewniane, jednorazowe i nietypowe

Palety przemysłowe

Palety przemysłowe oznaczane są skrótem ISO. Nie muszą one spełniać tych samych wyśrubowanych norm co palety EURO i EPAL. Dlatego też występują w większych i znacznie bardziej zróżnicowanych wymiarach niż tego typu palety. Jako producent palet przemysłowych wykonujemy je z materiałów o wysokiej jakości, pozyskanych w sposób całkowicie ekologiczny. Drewno, z którego wykonujemy tego palety przemysłowe jest sezonowane i poddawane fumigacji, dzięki czemu możemy mieć pewność, ze palety te będą wysokiej jakości i o dużej wytrzymałości. Dzięki temu, że palet przemysłowych nie dotyczą te same normy co palet typu EURO i EPAL są one często nieco tańsze, niektórzy producenci pozwalają sobie na stosowanie niższej jakości materiałów podczas tworzenia palet przemysłowych. My do nich nie należymy, w trakcie produkcji każdego rodzaju palet wykorzystujemy ten sam park maszynowy i wysokiej jakości drewno. Dzięki temu możemy zagwarantować, że palety wyprodukowane w naszym zakładzie będą wytrzymałe i bezpieczne. Można stosować je zarówno w przemyśle jak i w sklepach, czy magazynach. Palety tego typu również można przewozić za pomocą wózka widłowego.

Produkcja palet drewnianych

Palety drewniane są najczęściej używanym typem palet w europie. W dalszym ciągu są one dużo popularniejsze niż palety plastikowe. W procesie produkcji drewnianych palet wykorzystujemy nowoczesny park maszynowy, który pozwolił nam w dużym stopniu zautomatyzować proces produkcji palet. W trakcie produkcji wykorzystujemy jedynie najwyższej jakości drewno pozyskane z polskich lasów. Nasz zakład wyposażony jest w wysokiej klasy suszarnie do drewna , dzięki którym drewno wykorzystywane do produkcji palet jest sezonowane w odpowiedni sposób. Pozwala nam to na doprowadzenie go do stanu, w którym ma ono najwyższą wytrzymałość. W trakcie produkcji korzystamy także z nowoczesnych maszyn do  przecierania drewna i zbijania palet. Daje nam to gwarancję, że palety wyprodukowane w naszym zakładzie będą cechowały się wysoką jakością i wytrzymałością. Dzięki temu mogliśmy uzyskać certyfikaty świadczące o tym, że jesteśmy autoryzowanym producentem palet EURO i EPAL. Produkcja palet przez nasz zakład odbywa się w sposób czysty. Nie mamy żadnych odpadów. W trakcie produkcji palet powstają jedynie produkty dodatkowe: zrębka i trociny, które również są przez nas sprzedawane.

Europalety - palety EPAL i palety EURO

Paleta jest płaską strukturą transportową, która służy do przenoszenia i składowania towarów. Towary, lub opakowania z niby często po umieszczeniu na paletach często zabezpieczane są za pomocą pasów, folii stretch lub folii termokurczliwej. Od czasów wynalezienia palety w połowie dwudziestego wieku zaczęła ona stopniowo wypierać starsze formy składowania, takie jak drewniane pudła czy beczki. Większość palet wykonana jest z drewna chociaż spotykane są także palety tworzone z metalu, papieru czy plastiku. Palety EURO zostały stworzone w 1961 roku na zlecenie Europejskiej komisji kolejowej. Chciała ona ujednolicić typy palet stosowane w transporcie. Aktualnie rozróżnia się 4 powszechnie stosowane rodzaje palet EURO:

•        EUR i EUR 1 – Palety euro o wymiarach 800mm x 1200mm

•        EUR 2 – Palety o wymiarach 1200mm x 1000mm

•        EUR 3 – Palety o wymiarach 1000mm x 1200mm

•        EUR 6 – Palety o wymiarach 800mm x 600 mm             

Palety EURO muszą mieć przynajmniej 78 gwoździ umieszczonych według odpowiedniego schematu. Waga palety EURO waha się między 20 a 25 kg. Palety tego typu wytrzymują obciążenie rzędu 1000-1500 kg w zależności od wymiarów palety, rozłożenia ciężaru i stanu palety. Palety EURO muszą być oznaczone: na lewym narożniku powinno znaleźć się odpowiednie oznaczenie, zwykle jest to oznaczenie European Pallet Association (EPAL). W centralnej nodze powinien znajdować się kod producenta, w przypadku jeśli paleta była kiedyś naprawiana w nodze tej powinien znajdować się okrągły gwóźdź weryfikujący, że została ona naprawiona przez certyfikowany zakład. Na prawej nodze narożnej znajdować powinno się logo EUR.

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.